Ми раді новим зустрічам з вами! Будемо все здорові!


Ми раді новим зустрічам з вами! Будемо все здорові! 

 

Професійна гігієна

Професійна гігієна

Причиною найпоширеніших стоматологічних захворювань (карієс, запалення ясен, кровоточивість, а також неприємного запаху з рота) є мікроорганізми (бактерії) в порожнині рота. Найбільший вміст мікроорганізмів відзначено в різних зубних відкладеннях, а також в слині і на поверхні слизової оболонки мови.

Зубні відкладення можна розділити на групи:

1. немінералізованние:

- зубна бляшка, біоплівка;

- м'який зубний наліт;

- харчові залишки;

2. Мінералізовані:

- наддесневой зубний камінь;

- поддесневой зубний камінь;

Метою професійної гігієни порожнини рота є профілактика і лікування захворювань твердих тканин зубів і слизової оболонки. Під терміном «професійна гігієна порожнини рота» розуміється ретельне видалення м'яких і твердих зубних відкладень з усіх поверхонь зубів і подальша обробка зубів і ясен профілактичними засобами.

Професійне чищення також необхідно:

- якщо Ви плануєте лікування зубів або протезування - це допоможе знайти приховані каріозні порожнини і правильно підібрати колір пломби або коронки;

- якщо Ви плануєте розпочати ортодонтичне лікування - це забезпечить кращу фіксацію брекет-системи;

- якщо Ви плануєте імплантацію зубів.

Професійне чищення зубів проводиться поетапно:

1. Видалення зубного каменю за допомогою спеціального ручного інструментарію.

2. Видалення зубного каменю за допомогою ультразвукового скаллера.

3. Робота порошкоструйним апаратом (проводиться за показаннями).

4. Полірування абразивної пастою.

5. Нанесення профілактичних препаратів.

Професійне чищення зубів рекомендується проводити один раз на півроку.

Професійне чищення дозволяє запобігти розвитку карієсу, захистить Ваші зуби і ясна, поверне природний колір зубів. 

 

Іімплантація

Іімплантація

Зубний внутрішньокістковий імплантат - це найпоширеніший вид імплантатів, що застосовується в стоматологічній практиці. Імплантат являє собою конструкцію з титанового сплаву, встановлену в кістку щелепи для заміни кореня зуба. Імплантат міцно з'єднується з кісткою і не викликає реакцію відторгнення. У ньому розміщують опорну головку (абатмент), який фіксують за допомогою гвинта. На абатмент зміцнюють коронку або інший вид протеза. Протези на імплантатах виглядають так само природно, як і натуральні зуби.

Наша клініка має досвід роботи в імплантології з 1997 року.

Завдяки методиці імплантації наші пацієнти знаходять якісно нове життя! 

 

Користування знімним ортодонтичним апаратом

Користування знімним ортодонтичним апаратом

Користування ортодонтичним апаратом на початковому етапі може мати певні незручності, що пов'язане з періодом пристосування пацієнта до нового елементу у його житті. Період, на протязі якого відбувається повне звикання до знімного апарату, коливається в межах від 10 до 30 днів. Цей період супроводжується неприємними явищами, такими як нудота, підвищене виділення слини, нечіткість вимови. Вказані незручності бувають особливо виражені у пацієнтів, які користуються ортодонтичним апаратом вперше.

На термін адаптації впливає наявність чи відсутність больових відчуттів. Звичайно, через деякий час після накладання виготовленого апарату, частіше за все в кінці першої доби, може з'явитися біль під апаратом, в разі чого необхідно звернутися до лікаря.

Якщо на протязі доби ви з тієї чи іншої причини не в змозі з'явитись до лікаря, а накладання апарату викликає біль, його необхідно зняти на нічний період. Але, вранці наступного дня за декілька годин до прийому у лікаря ви повинні одягти апарат. Це дозволить лікарю чітко встановити межі порушення та відкорегувати апарат. Іноді корекцію проводять 2-3 рази до повного зникнення больового відчуття.
Біль у зубах може з'явитись у перші 2-3 доби активного користування ортодонтичним апаратом, що пов'язане з початком переміщення зубів; подібне відчуття може також супроводжувати період після активації апарату.

Для прискорення поліпшення вимови рекомендують розмовляти або читати вголос. Носити ортодонтичний апарат необхідно протягом 18-20 годин на добу. Залишати вночі в ротовій порожнині, перед тим почистивши апарат щіткою з пастою або порошком та промивши в проточній воді, вранці цю процедуру повторити. Рекомендовано очищати апарат за допомогою спеціальних таблеток, попередньо їх розчинивши у воді. Ортодонтичний апарат необхідно знімати під час іжі, активних занять спортом. У цей період апарат зберігають у спеціальному контейнері. Через тиждень зранку необхідно проводити активацію (розкрутити) гвинт ключиком.

При наявності домашніх тварин будьте обережні, не залишайте апарат без нагляду.
УВАГА! Одягати та знімати апарат необхідно обережно за допомогою пальців, апарат не можна стискати та кидати, піддавати обробці високою температурою (обливати кип'ятком), самостійно згинати металеві складові ортодонтичного апарату для поліпшення фіксації апарату в порожнині рота.

Обов'язкова умова користування ортодонтичним апаратом - відмінна гігієна ротової порожнини та ретельне підтримування чистоти апарату.
Загальні правила дотримування гігієни ротової порожнини залишаються незмінними. Після прийому їжі ротову порожнину необхідно прополоснути.

Напротязі першої доби слід робити невеликі перерви у носінні апарату по 30-40 хвилин. З наступного дня тривалість носіння апарату повинна бути максимальною. Якщо ви припиняєте користуватись апаратом з будь-якої причини, напротязі декількох днів в порожнині рота відбувається зміна положення зубів, після якої фіксація попереднього апарату може бути повністю порушена (що призведе до необхідності виготовлення нового апарату).

У випадку травмування апаратом слизової оболонки, наявності гострих країв, порушення цілісності апарату необхідно негайно звернутись за допомогою до лікаря.
Швидкість та ефективність лікування повною мірою залежить від дотримання Вами рекомендацій лікаря, регулярності візитів, Вашої зібраності, терпіння та бажання. 

Ортодонтична проблематика

Скупченість зубів, неспівпадіння центру верхнього і нижнього зубних рядів (порушена естетика, утруднення гігієни, розвиток пародонтиту, перевантаження зубів і пародонту, проблеми СНЩС)
проміжки між зубами (порушена естетика, можливі пародонтологічні проблеми)
 

 Проміжок між зубами
верхні зуби занадто виступають над над нижніми (підвищений ризик травмування зубів, губи змикаються з зусиллям)
 

 Виступання зубів (протрузія)
нижні передні зуби виступають вперед і перекривають верхні (порушена естетика посмішки, у дітей стримується ріст верхньої щелепи)
 

 Нижній прикус
верхні зуби практично або повністю перекривають нижні зуби (травма слизової оболонки піднебіння, проблеми СНЩС, виражена підборідкова ямка на обличчі, головні болі)
 

 Верхній прикус 

 

 Відкритий прикус
перехресний прикус призводить до асиметрії обличчя, порушень в СНЩС
 

 

Перехресний прикус 


 

 Відсутній зуб

         При шкідливій звичці - смоктання пальця після 3-4 років (призводить до розвитку відкритого прикусу)
     

ЕНДОДОНТІЯ

ЕНДОДОНТІЯ

Ендодонтія-це лікування порожнини зуба і кореневих каналов.Заболеванія, які вимагають цього втручання, такі як: ПУЛЬПІТ, ПЕРІОДОНТІТ виникають в результаті несвоєчасного звернення пацієнта до спеціалісту.Как правило ці патології є ускладненням КАРІЄСУ або механічного пошкодження зуба. Цілі і етапи ендодонтичного лікування: Точна клінічна діагностика, Знеболювання, видалення пульпи або її розпаду, Додання кореневого каналу необхідної форми для підготовки до пломбування, і безпосередньо пломбування.

Ендодонтичні інструменти використовуються для механічної (інструментальної) обробки кореневих каналів.

Інструментальна обробка кореневих каналів із застосуванням антисептичних розчинів проводиться з метою очистити і зробити стерильною всю внутрішню поверхню зуба.

Найсучасніші ендодонтичні інструменти виготовляють з нікель-титанового сплаву що має масу переваг:

висока ріжуча здатність

-відмінна гнучкість

-Скорочення часу обробки каналів і т.д. 

ЕНДОДОНТІЯ

 

Для точного визначення довжини каналів, так як кожен канал є індивідуальним, крім рентгенодіагностики використовують спеціальне електронне устаткування - «апекслокатор». 

ЕНДОДОНТІЯ

Заключним і найвідповідальнішим етапом ендодонтичного лікування є пломбування кореневих каналів. Методик існує безліч. У недавньому минулому було дуже популярно пломбувати кореневі канали пастами. Однакоеті пасти з плином часу розсмоктуються або змінюють свій об'єм. Герметичності заповнення кореневих каналів можна досягти, використовуючи гутаперчеві штифти в комбінації з сіллером. Найсучаснішим цементом є АН Plus, який має високі запечатують властивості протягом тривалого терміну і значну рентгенконтрастність. 

ЕНДОДОНТІЯ

 

Пломби

Пломби

Пломба - матеріал, який використовується для заповнення порожнини в зубі, що утворилася після лікування карієсу або в результаті механічного або іншого ушкодження зуба. Пломба необхідна для ізоляції чутливих тканин зуба і запобігання попаданню мікробів в порожнину. Для безболісного проведення процедури лікування зубів застосовується сучасна анестезія.

Коффердам - ​​хустку з латексу, призначений для ізоляції одного або декількох оброблюваних зубів від решти порожнини рота під час лікування. Інші назви - ОПТІД і раббердам.

Переваги використання коффердама:

· Дозволяє уникнути можливості виникнення перехресної інфекції.

· Дозволяє домогтися максимальної сухості робочого поля.

· Захист м'яких тканин (мови, щік, губ).

· Контроль за ясенним кровотечею.

· Захист від випадкового попадання інструментів в порожнину рота і дихальні шляхи.

· Дозволяє уникнути множинних полоскань, спльовуванні і зміни ватних тампонів.

· Виключає попадання хімічних реагентів в порожнину рота, які можуть привести до опіків слизової.


Найпоширеніші матеріали пломб:

- Фотополімерні композитні пломби - відносяться до найсучасніших видів пломб. Вони тверднуть тільки під дією спеціальної лампи полімеризації, видимого синього світла 

Пломби

Пломби

- стеклоїономерниє цемент - в його склад входить фтор, що сприяє активній профілактиці карієсу. В основному використовується як прокладка при глибокому карієсі або прі не можливості адекватно встановити фотополімерну пломбу (наприклад, в зубах мудрості) 

- Металеві пломби - виготовляються з амальгами 

Пломби

По терміну служби пломби можна розділити на:

· Тимчасові (які встановлюють на недовгий період часу)

· Постійні (встановлюються відразу або після тимчасових пломб).

  Показання до пломби:

- втрата зубних тканин до 40% обсягу коронкової частини зуба, тобто, пломба заповнює зовсім невеликий дефект зубних тканин 

Пломби

Пломби

     

 

Реставрація

Реставраційне відновлення зубів використовується при кариозном і не кариозном ураженні зубів для зміни їх форми і кольору, а також при травматичних ськолах. Виготовляється безпосередньо в порожнині рота за допомогою композитних фотополімерних матеріалів. 

Пломби

Пломби

 

               Протипоказання до реставрації:

- погана індивідуальна гігієна порожнини рота;

- бруксизм (скрипіння зубами вночі);

- шкідливі звички (гризти насіння, перекушувати нитку, волосінь);

- алергічна реакція на компоненти пломбувальних матеріалів;

- втрата коронкової частини зуба більше 40%. 

   

Вініри і вкладки

При значних втратах тканин зубів (більше 40%) показано застосування вкладок і вінірів.

Вкладка - це та ж пломба, тільки виготовлена ​​в лабораторних умовах за зліпком. Найчастіше використовуються вкладки з композитних матеріалів і кераміки.

Іноді єдиний спосіб уникнути депульпірованія і покриття зуба коронкою - це застосування вкладки.

При естетичних корекціях зубів в «лінії усмішки» (найчастіше різців та іклів) використовуються вініри.

Вінір - це тонка керамічна пластинка, що фіксується на передню поверхню зуба для додання йому досконалої форми, прозорості, кольору. Вініри міцні і довговічні, зубна емаль обробляється мінімально. Виготовляються в зуботехнічній лабораторії за зліпком. 

Імплантація зубів - це слід знати ...

Імплантація зубів - це слід знати ...

Коли в силу певних обставин людина стикається з втратою зубів, на допомогу приходить імплантологія. Це галузь стоматології, яка передбачає «приживання» штучного зуба імплантанта внутрикостно в зубний ряд. Незважаючи на важливу задачу, яку вирішує імплантація зубів, більшість пацієнтів мало обізнані про її переваги і зручності. Поширене явище, коли відсутність зуба не викликає у людини турботи про його відновлення або ж вирішується звичним мостовидним протезом. Важливо розуміти, що будь-яка порожнеча в зубному ряду веде до порушень у всій зубної порожнини. А мостовидний протез - вчорашнє рішення проблеми в порівнянні з тими можливостями, які сьогодні пропонує імплантологія. 

Про клініку

Про клініку

Стоматологічна клініка "Клініка Сидельникова" - одна з провідних клінік приватної стоматології була заснована в 1996 році. Очолює клініку Сідельников Павло Володимирович - кандидат медичних наук, доцент кафедри стоматології НМАПО ім. П.Л. Шупика, паст-президент Асоціації імплантологів України, дипломант ICOI, член ЄАО.

У нашій клініці працюють професіонали високого рівня. Досвід, спеціальні знання сучасної стоматології та колегіальність прийняття рішень допомагають комплексно підійти до виявлення стоматологічних проблем у наших пацієнтів.

"Клініка Сідельникова" - це дружний, злагоджений і згуртований роками спільної роботи колектив. Ми дуже раді тому, що багато хто з наших пацієнтів стають нашими друзями, довіряючи нам найдорожче - своє здоров'я, здоров'я своїх дітей і батьків ...